Дома Македонски спорт Mилевски: Да ги поправиме грешките и да докажеме дека Македонија игра добар фудбал!

Mилевски: Да ги поправиме грешките и да докажеме дека Македонија игра добар фудбал!


Викенд најава: Интер - Милан, Тотенхем - Ман.Сити и Феенорд - ПСВ ↓↓↓Oд Тбилиси Јовица Симоноски

Македонската фудбалска репрезентација утре го игра натпреварот од претпоследното коло во Лигата на Нации, наш противник ќе ни биде добро познатата репрезентација на Грузија.

На денешната прес-конференција селекторот Благоја Милевски повторно истакна дека се соочуваме со проблеми па затоа има и освежувања во тимот. И покрај проблемите ќе се бориме се додека имаме и најмали шанси.

“Бевме добри во баражите со Италија и Португалија кога бевме комплетни. За жал, овој циклус го почнавме со големи проблеми поради повреди и бевме приморани да го освежуваме тимот непланирано и постојано. Македонија во моментов е конкурента во својата група и се додека постојат и најмали шанси ние ќе се обидеме да ги искористиме.”

Милевски не ја потценува и добро знае дека Грузија е квалитетна репрезентација.

Никогаш не се навраќам на она што е поминато. Нивните резултати покажуваат дека се во одлична фора и играат поразличен фудбал него предходно. Ние ќе се обидеме да ги исправиме грешките и пропустите од првиот ме во Скопје и ќе дадеме се од себе за да докажеме дека Македонија игра добар фудбал“.

„Ако не сметаме дека можеме да победиме немаше да доаѓаме тука. И во Скопје одигравме добро но ете таков е фудбалот. Секако дека сметам дека можеме да победиме“, порача селекторот.

Во групата Македонија е втора на табелата со три бода помалку од Грузија и токму затоа за нас само победата е опција ако сакаме да останеме во игра за првата позиција во последното коло.

Натпреварот против Грузија го играме утре од 18:00 часот.

Фото: Игор Паневски

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Македонски спорт

Проверете

Реал го губи здивот, шокантен пораз од Мајорка🎥

Викенд најава: Интер - Милан, Тотенхем - Ман.Сити и Феенорд - ПСВ ↓↓↓ Реал Мадрид доживеа …