Дома Македонски спорт Mакедонската фудбалска легенда Тони Савевски го победи Ривалдо! (ФОТО)

Mакедонската фудбалска легенда Тони Савевски го победи Ривалдо! (ФОТО)

Македонската фудбалска легенда Тонис Савевски доби големо признание во Грција – избран е за најдобар странски играч во историјата на АЕК.

Савевски дресот на АЕК Атина го носеше дури 11 години и во тој период освои четири титули во првенството и три во купот. Од АЕК поставија анкета во која учествувале повеќе од 7.000 фанови и го избираа најдобриот играч во историјата на клубот.

Во анкетата Савевски освои 47% од гласови и заврши далеку пред легендарниот бразилски фудбалер Ривалдо кој заврши како второпласиран.

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Македонски спорт

Проверете

Официјално: Судот донесе одлука, Сити ќе игра во Лигата на шампиони!

Арбитражниот спортски суд (КАС) во Лозана денес ја објави одлуката на жалбата на Манчестер…