Дома Фудбал Останато Joаким Лев пронајде нов ангажман

Joаким Лев пронајде нов ангажман

Kaко што стојат работите Јоаким Лев му се враќа на фудбалот.

После половина година без ангажман и разделбата со репрезентацијата на Германија 61-годишниот стратег е подготвен да седне на клупата на Фенербахче.


Уствари викендов е затишје пред бура! ↓↓↓


Турските медиуми пренесуваат дека Али Коч, првиот човек на Фенербахче пронашол спонзори за да го обезбеди потписот на големиот стратег. Според најавите Лев ќе седне на клупата на Фенер од наредната.

Во изминатите 15 години Лев ја водеше Германија со која стигна и до титулата на Светското првенство во 2014 година.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Останато

Проверете

Шокантни сцени во Серија А, фудбалер на Рома доби срцев удар

Стоперот на Рома, Еван Ендика на мечот против Удинезе колабираше во моментот кога топката …