Дома Фудбал Останато Eден европски гигант веќе простор за Мурињо!?

Eден европски гигант веќе простор за Мурињо!?

0

Жозе Мурињо од декември е без ангажман, тогаш Португалецот доби отказ во Манчестер Јунајтед порасди слабите резултати.

Мурињо во меѓувреме работеше во Русија во една телевизија, а сега е дел од „Скај Спорт“ каде што е во улога на стручен коментатор, меѓутоа новинарот Робин Баирнер тврди дека ПСЖ прави простор да го доведе.

Баинер тврди дека местото на Туехл е сериозно раздрмано после слабиот старт. ПСЖ во првото коло славеше со 3:0, но во второто неочекувано „светците“ претрпеа пораз од Рен.

Француските медиуми шпекулираа и дека фудбалерите на ПСЖ се незадоволни од методите на Тухел.

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Останато

Проверете

„Марка“ удри по Зидан и Раул: Клубот мора да реагира

Бразилецот Родриго Гоес стигна во Реал Мадрид летово за 45 милиони евра од Сантош како фуд…