Дома Македонски спорт Eве колку заработуваат Нестор, Пандев и Елмас во Италија

Eве колку заработуваат Нестор, Пандев и Елмас во Италија

0

Реномираната „Газета дело Спорт“ ги објави платите на фудбалерите во Серија А, па така познати се и платите на нашите фудбалери.

За платите на останатите играчи во Серија А можете да прочитате – тука.

Од македонските фудбалери најмногу заработува Елиф Елмас кој ова лето направи трансфер од Фенербахче во Наполи. Во Неапол, Елмас добива 1.5 милиони евра годишно.

Зад Елмас следи Илија Несторовски кој беше приморан да го напушти Палермо поради тоа што овој клуб беше исфрлен во Серија Д. Несторовски потпиша за Удинезе и таму добива 600.000 евра по сезона.

Нашиот капитен Горан Пандев кој го носи дресот на Џенова заработува 350.000 евра годишно.

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Македонски спорт

Проверете

Во Јунајтед се работи со полна пареа: Наскоро нов потпис!

Во Манчестер Јунајтед работат со полна парера. Неодамна договорите со Манчестер Јунајтед г…