Дома Останати Тенис ATП и ВТА ги „избришаа“ Русија и Белорусија

ATП и ВТА ги „избришаа“ Русија и Белорусија

Тениската асоцијација, АТП и женската асоцијација ВТА ги укинаа руските и белоруските знамиња покрај имињата на тенисерите и тенисерките.

На официјалните сајтови пред натпреварувачите од оваа земја ги нема знамињата на нивните држави.


Кој ќе тепа на Ел Класико!? ↓↓↓


„Спортистите од Русија и Белорусија ќе продолжат да се натпреваруваат, но ќе играат без знаме“, стои во официјалното соопштение.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Тенис

Проверете

Хит момент: Реакцијата на Надал кога Ѓоковиќ по петти пат беше прогласен за најдобар во светот 🎥

Српскиот тенисер Новак Ѓоковиќ вчера во Мадрид ја доби наградата „Лауреус“ за најдобар спо…