Дома Фудбал Лига на шампиони Aнчелоти го откри за него главниот фаворит во Лигата на шампионите

Aнчелоти го откри за него главниот фаворит во Лигата на шампионите

Карло Анчелти според најавите од наредната сезона ќе биде селектор на бразилската репрезентација, па така ова е негова последна сезона со Реал Мадрид во Лигата на шампионите.

Анчелоти е свесен дека борбата за европскиот трон ќе биде тешка, за неговиот тим, па го истакна Сити како главен фаворит.


Финале: Кој до титула? Шпанија по четврти или Англија по прв пат!? ↓↓↓


„Сити е фаворит број еден. Англискиот гигант ја задржа речиси целата екипа со која лани ја освои титулата и дополнително се засили.

 Сепак, не е исто да се биде фаворит и да се триумфира на крајот, убавината на Лигата на Шампионите е токму во тие изненадувања во нокаут фазата. Ние дефинитивно нема да се предадеме, одиме чекор по чекор“, изјави Анчелоти.

Во првото коло од Лигата на шампионите, Реал Мадрид утре ќе игра против Унион Берлин.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Лига на шампиони

Проверете

Јамал: Не ме споредувајте со Меси, тој е најдобар во историјата

Ламин Јамал е вистинска сензација на ЕП. На 16 години е стартер за Шпанија и ги собори сит…