Дома Македонски спорт Aнгеловски: Немам зборови за Елмас – се кажа на теренот!

Aнгеловски: Немам зборови за Елмас – се кажа на теренот!

0

Вечерва Македонија предводена од Елиф Елмас ја совлада Словенија со резултат 2:1.

Селекторот Игор Ангеловски разбирливо беше задоволен од прикажаното на теренот.

„За Елмас едноставно немам зборови – се кажа на теренот“.

Пред крајот на полувремето беше поништен погодок на Македонија (можеби неправедно).

„Не сакам да коментирам судиски одлуки. Најважно е што победивме. Фудбалерите на полувремето беа малку нервозни и малку ги смирив. После оваа победа очекувам со поголем респект да се гледа на фудбалерите“, изјави Ангеловски.

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Македонски спорт

Проверете

Левандовски: На Македонија и дозволивме само удари од далечина

Вчера Македонија претрпе пораз од Полска и така шансите за пласман на ЕП преку квалификаци…