Дома Македонски спорт Aнгеловски: Како и што ветив, прифатив се што ми беше понудено

Aнгеловски: Како и што ветив, прифатив се што ми беше понудено

Денес од Фудбалската Федерација на Македонија пристигна потврда дека Игор Ангеловски ќе ја води Македонија на Европското првенство идното лето.

Договорот на Ангеловски заврши на крајот на оваа година, а сега е потврдено дека тој ќе биде нашиот селектор на ЕП, нешто и што можеше да се очекува.

“Благодарност до претседателот на федерацијата и Управниот одбор за довербата. Не се сомневам дека репрезентацијата, како и досега, ќе ги има најдобрите услови за работа.

Ќе го вложам сиот свој потенцијал да возвратиме со добри игри и да ја продолжиме успешната резултатска низа. Како што ветив и пред јавноста, сѐ она што ми беше понудено во форма на договор го прифатив, а националниот го ставив пред личниот интерес. Благодарност до капитенот, фудбалерите од репрезентацијата и јавноста за поддршката.

Верувам дека сите заедно и сложно повторно ќе се радуваме на големи победи, а овој пат ќе славиме сите заедно низ улиците на нашиот град и нашата држава“, изјави селекторот на македонската А репрезентација, Игор Ангеловски.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Македонски спорт

Проверете

Меси се спрема за живот во Париз, почна да учи француски

Шпекулациите дека Меси ќе се пресели во Пари Сент Жермен после завршување на сезоната се с…