Дома Луд Спорт Нереди во Франција: Бесните навивачи ги гаѓаа играчите со факели🎥

Нереди во Франција: Бесните навивачи ги гаѓаа играчите со факели🎥

Натпреварот од 36-то коло на француската Лига 2 Троа – Валенсиен беше прекинат и заврши во 89-та минута, по немирите кои настанаа меѓу домашните навивачи и играчите.

Домашните фанови очекуваа сигурна победа и со тие три освоени бодови тимот да направи чекор напред кон посакуваното 16 место на табелата кое носи опстанок.

Троа водеше со 1:0, но во вториот дел гостите кои сигурно ќе испаднат во трета лига, успеаа да израмнат на 1:1.

Минутите поминаа, а надежите на Троја избледеа. Нерешениот резултат би им оставил само теоретски шанси. Во 89. минута, домашните навивачи со факели го прекинаа натпреварот.