Дома Македонски спорт Минути кои не се забораваат: На денешен ден Вардар режираше епски пресврт! 🎥

Минути кои не се забораваат: На денешен ден Вардар режираше епски пресврт! 🎥

На денешен ден две години ракометарите на Вардар направија вистинско чудо победувајќи ја Барселона во полуфиналето на фајнл-форот откако на полувреме губеа со седум разлика.

Барселона беше фаворит и пред натпреварот, а се изгледаше загубено за Вардар кога на полувремето шпанскиот гигант имаше разлика од седум гола. Во второто полувреме на дело се покажа големиот карактер на црвено-црните кои на крајот славеа со 29:17.

Еден од хероите во тој натпревар беше голманот Дејан Милосављев кој повеќе не е член на Вардар. Милосављев во таа средба имаше дури 18 одбрани.