Дома Трансфер зона Јунајтед не запира, договори уште еден играч

Јунајтед не запира, договори уште еден играч

Манчестер Јунајтед продолжува да биде исклучително активен на трансфер пазарот во последните денови.

Додека се очекува официјализација на трансферот на Ентони од Ајакс за 100 милиони евра, „црвените ѓаволи“ се договорија со Њукасл за трансфер на голманот Мартин Дубравка.


Кој ќе тепа на Ел Класико!? ↓↓↓


Дубравка ќе се пресели на „Олд Трафорд“ на позајмица со право на откуп следното лето за 5 милиони фунти.

Голманот веќе ги договори личните услови со Манчестер Јунајтед и ќе биде алтернатива за Де Геа, а се очекува трансферот да биде комплетиран денес.

Коментари
  • Манчестер Јунајтед доведе нов голман

    Манчестер Јунајтед во последниот ден од преодниот рок доведе засилување на голманската поз…
Прочитајте поврзани статии
Load More In Трансфер зона

Проверете

Италијанските гиганти го сакаат дефанзивецот на Челзи

Рома и Наполи се силно заинтересирана за младиот дефанзивец на Челзи, Тревор Чалоба, прене…