Дома Топ вести Јунајтед започнува преговори со Погба, му нуди рекорден договор

Јунајтед започнува преговори со Погба, му нуди рекорден договор

Пол Погба цело лето беше главна тема во преодниот рок, многу се шпекулираше, но Французинот сепак остана на „Олд Трафорд“.

Сега медиумите на Островот најавуваат дека челниците на Манчестер Јунајетд наскоро ќе седнат на преговарачка маса со Погба и ќе му понудат нов, богат договор.

Оле Гунар Солскјер и раководството на „црвените ѓаволи“ ја испитуваат можноста за преговори за нов договор. Тековниот договор на Погба истекува за 2 години, со клаузула, исто така, истиот да продолжи за уште една сезона.

Погба моментално заработува 300.000 фунти неделно и заедно со Де Геа е најплатен во тимот, но „црвените ѓаволи“ се спремни да го направат Французинот најплатен фудбалер во историјата на клубот.

Новиот договор во голема мера тоа ќе зависи од неговиот агент Мино Раиола, кој беше еден од главните актери во летната сага, откако се обиде да најде начин за трансфер на Погба во Реал Мадрид.

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Топ вести

Проверете

Неверојатна грешка на Ноер за која долго ќе се зборува (видео)

Баерн Минхен го пречекува „фенерџијата“ Падерборн и на полувремето резултатот е 1:1. Домаќ…