Дома Фудбал Италија Јувентус ги претстави гостинските дресови🎥

Јувентус ги претстави гостинските дресови🎥

„Старата дама“ во новата сезона влегува во нов тренер и со големи амбиции.

Минатата сезона „бјанконерите“ разочараа како во Серија А, така и во Лигата на шампиони, но оваа сезона предводени од Алегри имаат големи амбиции.

Јувентус денес ја претстави втората гарнитура на дресови со кои ќе настапиваат на гостинските натпревари.

На дресот преовладува црна боја со неколку детали.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Италија

Проверете

Бразил преку пенали до победа со Мексико и финале во Токио

Aктуелниот олимписки шампион Бразил ќе го брани златото од Рио де Женеиро во 2016 година о…