Дома Фудбал Јовиќ се враќа во ритам: Прекрасен гол на тренинг (видео)

Јовиќ се враќа во ритам: Прекрасен гол на тренинг (видео)

Лука Јовиќ се рехабилитираше од повредата на стапалото и ќе може да му помогне на тимот во остатокот од сезоната.

Дека српскиот напаѓач полека ја враќа формата покажа и на денешниот тренинг.

Јовиќ постигна прекрасен погодок, а Зидан после ова сигурно ќе размисли да му даде шанса во стартниот тим.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Фудбал

Проверете

Дел Пиеро: Пирло има се што треба да биде подобар од Зидан

Зинедин Зидан во првите две ипол сезони како тренер освои три титули во Лигата на шампиони…