Дома Останати Тенис Ѓоковиќ ќе игра на турнирот кој последен пат го освои во 2015 година

Ѓоковиќ ќе игра на турнирот кој последен пат го освои во 2015 година


Викендов дерби, до дерби - се враќа клубскиот фудбал!↓↓↓Српскиот тенисер Новак Ѓоковиќ не игра на Мастерсите во Индијан Велс и Мајами затоа што не доби дозвола за влез во САД, а на терените ќе се врати дури во април.

Негов следне турнир ќе биде Мастерсот во Монте Карло, кој ќе почне на 8 април и тоа е турнир кој го освоил само двапати во неговата кариера.

Ѓоковиќ го освои трофејот во 2013 и 2015 година во Монако, по што следеше големиот „пост“ и сега ќе се обиде да го прекине.

Засега не е познато дали во Монте Карло ќе настапи Рафаел Надал, кој е рекордер со 11 титули на турнирот.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Тенис

Проверете

Поен за уживање: Алкараз и Синер ја воодушевија публика! 🎥

Викендов дерби, до дерби - се враќа клубскиот фудбал!↓↓↓ Јаник Синер во Мајами го победи К…