Дома Останати Ѓоковиќ се потсети на своите почетоци и објави видео кое стана ХИТ (видео)

Ѓоковиќ се потсети на своите почетоци и објави видео кое стана ХИТ (видео)

Новак Ѓоковиќ денес е најдобар тенисер на светот и објави интересно видео од своите почетоци.

Децата особено се радуваат на подароци, но за Ноле рекет било многу повеќе од подарок.

Откако го добил првиот рекет тенисот за Ѓоковиќ станал опсесија, па стана еден од најдобрите на сите времиња.

Денес Србинот објави видео на кое се гледа колку се радувал кога го добил првиот рекет во 1991 година… Погледнете!

„Добро е да се вратиме на почетокот… Да се потсетиме како почна. Бев многу среќен кога го добив првиот тениски рекет, погледнете ми го лицето“, напиша Ѓоковиќ.

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Останати

Проверете

Реал Мадрид не се откажува од Погба

Реал Мадрид изгледа нема намера да се откаже од намерата да го доведе Пол Погба. Француски…