Дома Останати Ѓоковиќ има нов спаринг партнер, синот Стефан🎥

Ѓоковиќ има нов спаринг партнер, синот Стефан🎥

Новак Ѓоковиќ моментално е во Мајорка каде се спремна за претстојниот Вимблдон, каде ќе биде прв фаворит.

Најдобриот тенисер на светот има нов „спаринг-партнер“, а тоа е неговиот син Стефан.

Малиот очигледно го наследил талентот на својот татко, па видеото веднаш стана хит на социјалните мрежи.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Останати

Проверете

Трагедија: Загина еден од најталентираните мотоциклисти во Европа

Тажни вести доаѓаат од Шпанија откако на трка во Алканиз загина еден од најталентираните м…