Дома Луд Спорт Вардар стана европски шампион, што ќе прави сега Скопјанката која даде големо ветување?

Вардар стана европски шампион, што ќе прави сега Скопјанката која даде големо ветување?

1

Вардар вчер ја освои шампионската титула во Европа, а пред натпреварот една Скопјанка даде интересно ветување.

Имено, девојката под име „Ла Моник“ на Твитер вети дека Вардар ако стана евроспки шампион „како од мајка родена“ ќе трча по Партизанска. Вардар го исполни своето ветување, а „Ла Моник“?

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Луд Спорт

Проверете

Ѕирнете како ќе изгледа новата луксузна јахта од Рафа Надал

По жестокиот и напорен Вимблдон, каде беше елиминиран од фантастичниот Роџер Федерер, Рафа…