Дома Фудбал Англија Штотуку „прооди“, па е безобѕирен со барањата: Ќе попушти ли Манчестер Сити?!

Штотуку „прооди“, па е безобѕирен со барањата: Ќе попушти ли Манчестер Сити?!

Бразилецот премногу бара, а дали челниците на Манчестер Сити ќе излезат во пресрет.

Претерувањето кога се работи за парите се продолжува и од бразилскиот фудбалер, Габриел Жезус.


ТОП викенд: Битка за Манчестер и две дербија во Италија! ↓↓↓


Момчето кое од неодамна фудбалски „прооде“ во ПЛ сега прима 65 илјади фунти неделно, има договор до 2021. година, а веќе му е понуден нов договор.

Таа нова понуда гласи 90 илјади фунти неделно, така што, доби зголемување од 40%, но тој заедно со своите менаџери глатко тоа го одби.

Со тој нов договор би бил врзан за Манчестер Сити се до 2023. година.

Што тој сака?

Сака шестцифрена сума, 100 илјади фунти неделно и нема да оди назад кога тоа барање е во прашање.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Англија

Проверете

Каков потег: Додека сите протестираат, Модриќ покажа колку е голем!

Бурни се реакциите во шпанската фудбалска јавност по вчерашниот натпревар помеѓу Валенсија…