Дома Фудбал Европско првенство во фудбал ЕУРО Шпанците откриваат каква казна ќе добие Даку

Шпанците откриваат каква казна ќе добие Даку

Напаѓачот на албанската репрезентација Мирлинд Даку според последните најави на „АС“ ќе биде суспендиран на неколку натпревари.

Даку ги навредуваше Македонците по натпреварот против Хрватска, а УЕФА објави дека е отворена истрага.


Шанса да станеш YouTuber! Приклучи се! ↓↓↓


Засега нема потврда каква ќе биде казнета, меѓутоа „АС“ објави дека казната ќе биде суспензија на неколку натпревари.

Следен натпревар кој Албанија треба да го игра на Европското првенство е против Шпанија во последното коло од групната фаза.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Европско првенство во фудбал ЕУРО

Проверете

Лапорта: Сега конечно сме во ситуација да делуваме на трансфер пазарот

Претседателот на Барселона, Жоан Лапорта рече дека во Ханси Флик ја гледа вистинската личн…