Дома Фудбал Шок за Реал Мадрид на неколку часа пред дербито против Џирона

Шок за Реал Мадрид на неколку часа пред дербито против Џирона

Иако се најде на списокот на играчи, Антонио Рудигер не ги помина дополнителните лекарски прегледи и ќе го пропушти денешното дерби против Џирона.

Секако дека ова е голем удар за Карло Анчелоти бидејќи во текот на неделата отпадна и Начо Фернандез, а од претходно повредени се Едер Милитао и Давид Алаба.


ТОП викенд: Битка за Манчестер и две дербија во Италија! ↓↓↓


Стоперскиот тандем на Реал денес би требало да го сочинуваат Дани Карвахал и Орлиен Чуамени, додека на бековските позиции ќе бидат Лукас Васкез и Ферлан Менди.

Останатите линии на тимот се пополнети без повреди и се очекува да настапат: Крос, Модриќ, Валверде, Камвинга, Винисиус и Родрио. Натпреварот е закажан од 18:30 часот.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Фудбал

Проверете

Нов кикс на Баерн, само реми против Фрајбург

Баерн Минхен освои само бод на гостувањето кај Фрајбург (2:2) и со тоа ја продлабочи криза…