Дома Фудбал Англија ШОК за Ливерпул: Заврши сезоната за Ван Дајк!?

ШОК за Ливерпул: Заврши сезоната за Ван Дајк!?

Денеска Ливерпул и Евертон го одиграа Мерсисајд дербито во кое градските ривали ги поделија бодовите (2:2).

Ливерпул на двапати имаше водство, но на крајот Евертон успеа да се спаси и да освои бод против шампионот.

Она што повеќе ги загрижува гостите од Енфилд е повредата на Ван Дајк, кој после 11 минути игра мораше да го напушти теренот поради повреда.

Првичните информации кои ги пренесуваат англиските медиуми се дека Ван Дајк ги скинал лигаментите на коленото и најверојатно ќе биде надвор од теренот околу 8 месеци.

Тој беше префрлен во болницата во Ливерпул, а после укажаната помош си замина на штаки.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Англија

Проверете

ЛШ: Баерн убедлив, Ливерпул тешко до победа, Лукаку за реми на Интер, Сити сигурен, супер Аталанта! 🎥

Вечерва се комплетираа натпреварите од првото коло во Лигата на шампионите. Во натпреварот…