Дома Фудбал Репрезентации „Шмекерски“ лоб на Килијан Мбапе (ВИДЕО)

„Шмекерски“ лоб на Килијан Мбапе (ВИДЕО)

0

Франција игра натпревар од четврото коло во квалификациите за Европското првенство на гости против Андора.

Французите стигнаа до предност уште во 11-та минута кога Килијан Мбапе истрча во контра и на „шмекерски“ начин го лобуваше голманот на Андора.

Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Репрезентации

Проверете

Уругвај – Еквадор: Суарез и дружината ја започнуваат борбата за престижниот трофеј

Во Минеирао доцна во ноќта помеѓу недела и понеделник играат Уругвај – Еквадор. Копа Амери…