Дома Македонски спорт Мак фудбал Шкендија со пресврт до победа во Струмица

Шкендија со пресврт до победа во Струмица

Академија Пандев загуби од Шкендија со 1-2, иако први дојдоа до водство во Струмица.

Академија Пандев поведе уште во петтата минута со голот на Дејан Миловановиќ, но потоа видовме целосна доминација на гостите.

Алими во 23-та минута израмни на 1:1, а Агим Ибраими од пенал во 55-та минута погоди за целосен пресврт и победа на тимот од Тетово.

Со оваа победа Шкендија се зацврсти на втората позиција, додека Академија Пандев  излезе од местата кои водат во европските купови. 

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Мак фудбал

Проверете

ТРИЧКО СИ ГАЗИ: Се најде помеѓу најдобрите стрелци во историјата на Лига Европа!

Maкедонскиот напаѓач и член на АЕК Ларнака Иван Тричковски се најде помеѓу најдобрите 10 с…