Дома Останати Кошарка Шекил О’Нил се прости од Коби: Лошо ми е, те сакам брате…

Шекил О’Нил се прости од Коби: Лошо ми е, те сакам брате…

Шекил О’Нил се оптости од Коби Брајант.

Легендарното дуо на почетокот од овој век доминираше во Лејкерси, но пријателството го прекина несреќата во која животот го загуби Коби.

„Не постојат зборови со кои можам да ја опишам болката низ која поминува во овие трагични и тажни моменти поради губењето на мојата внука Џиџи и мојот брат. Загубив пријатели, брат, партнер во освојување титули. Те сакам брате и ќе ми недостигаш. Сочувство до фамилијата Брајант и семејствата на останатите патници. Лошо ми е.“ – напиша Шек на Твитер.

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Кошарка

Проверете

Слушнете како Марјановиќ ги учи Американците да зборуваат српски (ВИДЕО)

Тимот на Далас на својот официјален профил објави видео во кое Бобан Марјановиќ ги учи сво…