Дома Македонски спорт Мак ракомет Чупиќ и Јотиќ во идеалниот тим на колото во ЛШ

Чупиќ и Јотиќ во идеалниот тим на колото во ЛШ

Ракометарите на Вардар и на Еурофарм Работник, Иван Чупиќ и Ловро Јотиќ се најдоа во тимот колото на Лигата на шампионите во изборот на ЕХФ.

Чупиќ во победата на Вардар над Порто од 32:27 учествуваше со дури седум постигнати голови. Седум голови постигна и Јотиќ во поразот на Еурофарм од 24:25 од Савехоф.

Идеален тим на 2.коло во ЛШ во избор на ЕХФ:

Лево крило: Себастијан Бартолд (Алборг)

Лев бек: Ловро Јотиќ (Еурофарм Работник)

Плејмејкер: Никола Карабатиќ (ПСЖ)

Десен бек: Харалд Раинкинд (Кил)

Десно крило: Ива Чупиќ (Вардар)

Пивот: Хендрик Пекелер (Кил)

Голман: Жоан Ледо Менендез (Бидасоа).

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Мак ракомет

Проверете

Давид Бабунски тренираше дома, а место вистински реквизити користеше пелени (ВИДЕО)

Голем дел од спортистите ја одржуваат формата со тренирање дома, а тоа не е исто како и на…