Дома Останати Ракомет Чупиќ: Во 2019 со Вардар докажавме дека чуда се случуваат

Чупиќ: Во 2019 со Вардар докажавме дека чуда се случуваат

Иван Чупиќ ја игра последната сезона во Вардар, после која искусното крило ќе се врати во неговата татковина каде што ќе игра за ППД Загреб.

Сега во интервју за ЕХФ Чупиќ зборуваше за неговата кариера.

„Во 2017 година кога ја освоивме првата европска титула со Вардар и моја втора на чело на клубот стоеше вистински визионер – Сергеј Самсоненко. Ивенстираше толку многу години и се создаде одличен тим на младост и искуство. 2019 беше уште поневеројатна година. Многу фудбалери си заминаа , се пишуваше за крај на Вардар, а нас не ни беше важно што немавме плати, верувавме во чудо. Сите силно сакавме да се обидеме одново да ја освоиме ЛШ и на крајот успеавме, докажавме дека чуда се случуваат“, изјави Чупиќ.

Целото интервју на Чупиќ можете да го прочитате тука.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Ракомет

Проверете

Шпанија во драматичен натпревар ја победи Германија во дербито на ОИ

Германија и Шпанија одиграа одличен натпревар на ракометниот турнир во Токио, а на крајот …