Дома Видео Чудниот гол со кој Марсеј го победи Лориент ?

Чудниот гол со кој Марсеј го победи Лориент ?

Марсеј во саботата против Лориент победи со 0:1 и така остана во врвот на табелата во Лига 1.

Францускиот тим славеше со голот на Леонардо Белерди. Аргентинецот погоди во 54. минута. Овој гол изгледаше навистина чудно. Топката леташе 40-тина метри изгледаше како голманот Нарди да има контрола, но направи голем кикс.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Видео

Проверете

Капело: Милан е сериозен кандидат за Скудетото

Милан оваа сезона игра фантастично и е лидер во Серија А, иако на почетокот на сезоната „р…