Дома Македонски спорт Чичко Дончо до Мрме: Ја водеше Македонија како Мурињо, верував во тебе! ?

Чичко Дончо до Мрме: Ја водеше Македонија како Мурињо, верував во тебе! ?

Селекторот на репрезентацијата на Македонија беше онлајн вклучен во радио програмата „Си Би Ес“, во истата емисија се вклучи и Андон Дончевски, првиот селектор на Македонија.

Дончевски ја водеше Македонија на првиот натпревар во Крањ, а сега нагласи колку е среќен што Мрме и неговите избраници ја однесоа Македонија на ЕП.

„Синко, не израдува сите„ Јас често те охрабрував, направи навистина силна репрезентација. Поздрави од чичко Дончо, верував во тебе. Не надмина останатите селктори, овој историски успех ќе биде испишан со златни букви. Успеа да ја сплотиш целата екипа, најголеми заслуги имаше ти Игоре“.

„Кога дојде да бидеше селектор, јас те поддржав и бев првиот да се врати Пандев. Браво синко многу се радувам. Направи нешто што сите го сонувавме. Ја водеше репрезентација, како искусен тренер, како да си Мурињо“, зборуваше Дончевски. Во продолжение погледнете го целиот разговор објавен на Фејсбук страната на ФФМ.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Македонски спорт

Проверете

Maкедонија во Перм ќе игра во попладневи термини

Машката сениорска репрезентација на Макоднија ќе ги одигра решавачките натпревари од квали…