Дома Топ вести Челзи спрема понуда за Обамејанг

Челзи спрема понуда за Обамејанг

Челзи во летниот преоден рок остана без двајца напаѓачи, Лукаку и Вернер и сега е во потрага по ново засилување во нападот.

Прва желба на Тухел е Обамејанг, а раководството веќе спрема понуда за напаѓачот на Барселона.

После доаѓањето на Левандовски, Барселона сака да се ослободи од еден напаѓач и е спремна да слушне понуди за Обамејанг.

Италијанскиот новинар Фабрицио Романо објави дека Челзи ја разгледува можноста за ангажман на Габонецот. Тие веќе стапиле во контакт со претставниците на Барселона и наскоро ќе испратат понуда.

Обамејанг има големо искуство во Премиер лигата и Тухел верува дека идеално ќе се вклопи во неговиот стил на игра.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Топ вести

Проверете

Халанд блескаше, Сити го прегази Јунајтед🎥

Манчестер Сити го прегази и посрамоти градскиот ривал Манчестер Јунајтед во дербито на кол…