Дома Топ вести Челзи спрема богата понуда за ѕвездата на Јувентус

Челзи спрема богата понуда за ѕвездата на Јувентус

Челзи е силно заинтересиран за ѕвездата на Јувентус и италијански репрезентативец Федерико Киеза.

Киеза беше еден од најдобрите поединци на ЕУРО, игра фантастично во Јувентус, па Тухел сака по секоја цена да го доведе на „Стенфорд Бриџ“.

Англиските медиуми пренесуваат дека Челзи стапил во контакт со Јувентус и бил спремен да понуди 84 милиони фунти за потписот на Киеза.

Киеза се уште не е во сопственост на Јувентус, кој плати 10 милиони евра за позајмица. Меѓутоа, „старата дама“ е обврзана да го откупи од Фиорентина за додатни 50 милиони евра.

Меѓутоа, „бјанконерите“ не сакаат да се раздели со својата ѕвезда и се спремни да ја одбијат понудата.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Топ вести

Проверете

Рудигер заминува од Челзи и станува најплатен дефанзивец во светот

Антонио Рудиер најверојатно ќе го напушти Челзи на крајот на сезоната, а наскоро и официја…