Дома Фудбал Англија Челзи против Јувентус без еден од најдобрите фудбалери

Челзи против Јувентус без еден од најдобрите фудбалери

Утре Челзи му гостува на Јувентус во рамките на Лигата на шампиони, а денес Томас Тухел доби лоши вести.

Имено, еден од најважните фудбалери на Челзи, Нголо Канте е позитивен на коронавирус.

Покрај Канте, за дуелот со Јувентус Тухел за мечот со Јувентус нема да може да смета ниту на Пулишиќ, Маунт и Рис Џејмс.

„Канте е позитивен на Ковид и се наоѓа во карантин. Секој играч има слобода дали сака да се вакцинира или не. Јас сум тренер, а не медицински експерт“, изјави Тухел.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Англија

Проверете

Мурињо: Емотивно сум поврзан со Њукасл

Славниот Португалец Жозе Мурињо е еден од бројните тренери кои се споменуваат како кандида…