Дома Топ вести Челзи на чекор до првото зимско засилување

Челзи на чекор до првото зимско засилување

Челзи е силно заинтересиран за ѕвездата на Брајтон, Леандро Тросар и сака да го донесе во зимскиот преоден рок.


Меси против Левандовски -11 ден ↓↓↓Тросар игра фантастично од почетокот на сезоната и го привлече вниманието на многу европски клубови. До овој момент тој има 7 гола и 3 асистенции на 14 меча за Брајтон.

27-годишниот белгиски репрезентативец има договор со крајот на сезоната, па Брајтон сака да го продаде после Мундијалот.

Челзи е фаворит за неговиот потпис бидејќи тренерот Потер одлично го познава и имаа добра соработка во Брајтон.

„Сините“ во него гледаат идеална замена за Зијех, кој е на излезна врата од „Стенфорд Бриџ“.

Коментари
  • Челзи ја купува ѕвездата на Брајтон

    ЕКСКЛУЗИВНО: 50 БЕСПЛАТНИ СПИНОВИ БЕЗ ДЕПОЗИТ - РЕГИСТРИРАЈ СЕ НА МОЦАРТ! Челзи е силно за…
Прочитајте поврзани статии
Load More In Топ вести

Проверете

Лажниот Нејмар е сензација во Катар🎥

ЕКСКЛУЗИВНО: 50 БЕСПЛАТНИ СПИНОВИ БЕЗ ДЕПОЗИТ - РЕГИСТРИРАЈ СЕ НА МОЦАРТ! На еден од натпр…