Дома Фудбал Чави: Многу се исплашивме за Араухо

Чави: Многу се исплашивме за Араухо

Роналд Араухо доживеа страшна повреда после сударот со глава со неговиот соиграч Гави во натпреварот против Селта.

После натпреварот ситуацијата со Араухо ја коментираше и тренерот Чави Ернандез кој призна дека во прв момент многу се исплашиле за уругвајскиот фудбалер.

„Бевме навистина исплашени на почетокот, докторот ни откри дека е свесен и дека добар. Ноќта превентивно мораше да ја помине во болница. Помисливме дека може да се слчи нешто полошо. Сега е добро и надвор од опасност, набрзо ќе биде и дома“, изјави Чави на прес-конференцијата после натпреварот.

Барселона на крајот тој натпревар со Селта го доби со резултат 3:1.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Фудбал

Проверете

Финансиската моќ на англиските клубови: Само Челзи во Европа потрошил повеќе од Нотингем

Нотингем Форест, повратникот во Премиер лигата попладнево го потврди трансферот на Морган …