Дома Топ вести Чави го засилува нападот, прва желба ѕвездата на Јунајтед

Чави го засилува нападот, прва желба ѕвездата на Јунајтед

Барселона сака да го засили нападот во зимскиот преоден рок, а прва желба е Џеси Лингард од Манчестер Јунајтед.

Англиските медиуми пренесуваат дека Лингард одбил да стави потпис на нов договор со Манчестер Јунајтед и готово сигурно ќе си замине во јануари.

Договорот на Лингард истекува следното лето, па „црвените ѓаволи“ се спремни да го продадат во јануари за „само“ 12 милиони евра.

Барселона е спремна да ја плати таа сума, а Чави верува дека Англичанецот одлично ќе се вклопи во неговиот стил на игра.

Втората опца за каталонскиот клуб е бразилскиот напаѓач Артур Кабрал, кој блесна во дресот на Базел каде постигна 23 гола на 24 натпревари.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Топ вести

Проверете

Рудигер заминува од Челзи и станува најплатен дефанзивец во светот

Антонио Рудиер најверојатно ќе го напушти Челзи на крајот на сезоната, а наскоро и официја…