Дома Фудбал Англија Црвениот дел од Ливерпул на нозе: Фановите со спектакл го испратија Клоп

Црвениот дел од Ливерпул на нозе: Фановите со спектакл го испратија Клоп

Ливерпул во последното коло го пречекува Вулверхемптон, натпревар кој нема резултатско значење, но има емотивен набој.

Имено, ова е последен натпревар за Јирген Клоп на клпата на Ливерпул, а фановите му приредија спектакуларно испраќање.


Време е за ЕП: Супер дерби уште на стартот, тест за домаќинот! ↓↓↓


Јирген Клоп после осум години си заминува од „Енфилд“, а илјадници фанови се собраа на улиците да го поздрават автобусот на Ливерпул.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Англија

Проверете

Англија ја има најскапата репрезентација на Европското првенство

Фудбалската репрезентација на Англија, според цените на фудбалерите, има најголема вреднос…