Дома Фудбал Репрезентации Хрватска го објави списокот, Модриќ ги предводи „коцкестите“

Хрватска го објави списокот, Модриќ ги предводи „коцкестите“

Селекторот на Хрватска, Златко Далиќ го објави конечниот список на кој ќе смета на Светското првенство во Катар.


Битка за Британија, Иран на САД - 10 ден ↓↓↓Лука Модриќ го води тимот и тоа за ветеранот ќе биде четврт и последен Мундијал.

Голмани:

Доминик Ливаковиќ, Ивица Ивушиќ, Иво Грбиќ

Одбрана:

Домагој Вида, Дејан Ловрен, Борна Баришиќ, Јосип Јурановиќ, Јошко Гвардиол, Борна Соса, Јосип Станишиќ, Мартин Ерлиќ, Јосип Шутало

Среден ред:

Лука Модриќ, Матео Ковачиќ, Марсело Брозовиќ, Марио Пашалиќ, Никола Влашиќ, Ловро Мајер, Кристијан Јакиќ, Лука Сушиќ

Напад:

Иван Перишиќ, Андреј Крмариќ, Бруно Петковиќ, Мислав Оршиќ, Анте Будимир, Марко Ливаја

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Репрезентации

Проверете

Бруно Фернандеш ја одведе Португалија во осминафиналето

ЕКСКЛУЗИВНО: 50 БЕСПЛАТНИ СПИНОВИ БЕЗ ДЕПОЗИТ - РЕГИСТРИРАЈ СЕ НА МОЦАРТ! Фудбалерите на П…