Дома Останати Кошарка Хаос помеѓу Словенците: Драгиќ го нападна селекторот!

Хаос помеѓу Словенците: Драгиќ го нападна селекторот!


Што ќе се случува во последното коло во Серија А, Ла Лига и Лига 1 ↓↓↓Репрезентацијата на Словенија го запиша првиот пораз на Европското првенство откако беше совладана од Босна и Херцеговина со 97:93.

Босанците воопшто не се за потценување затоа што во своите редови имаат и тоа како квалитетни кошаркари, но сепак актуелниот европски шампион беше фаворит во овој дуел.

Меѓутоа овој пораз донесе немир во соблекувалната на Словенците, а најдобар показател за тоа е реакцијата на Горан Драгиќ по завршувањето на натпреварот. Драгиќ јавно го посочи селекторот како главен виновник за лошата игра.

Новинарот го запраша Драгиќ за тоа што не играше многу во втората и третата четвртина, а одговорот на кошаркарот беше краток: Прашајте го селекторот…

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Кошарка

Проверете

Eвропски гигнати во битка за потписот на Нено!

Што ќе се случува во последното коло во Серија А, Ла Лига и Лига 1 ↓↓↓ Maкедонскиот најдоб…