Дома Фудбал Лига на шампиони Халанд „полета“ и за малку не го сруши рекордот на Роналдо

Халанд „полета“ и за малку не го сруши рекордот на Роналдо

Eрлинг Халанд дефинитивно во овој момент е фудбалерот со едни од најдобрите физички предиспозиции, а тоа го докажа уште еднаш во вчерашниот натпревар против Копенхаген.

Во една ситуација, Халанд се обиде со ножички да постигне гол и изгледаше како да полета кон топката. Пресметано беше дека врвот на копачката во таа ситуација му бил на 2.34 метри од земата.


Уствари викендов е затишје пред бура! ↓↓↓


Штета што не постигна гол, ако постигнеше сигурно ќе беше еден од најубавите во сезоната.

Халанд за само четири сантиметри остана пократок од Кристијано Роналдо кој го држи рекордот со 2.38 метри.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Лига на шампиони

Проверете

Шок за Хрватска: Далиќ без најдобриот стрелец на ЕП?!

Селекторот на репрезентацијата на Хрватска, Златко Далиќ доби лоша вест пред Европското пр…