Дома Фудбал Лига на шампиони Фуриозен почеток на Ливерпул против Атлетико: Салах ја потврди страшната форма!

Фуриозен почеток на Ливерпул против Атлетико: Салах ја потврди страшната форма!

Ливерпул на стартот против Атлетико Мадрид брзо стигна до 0:2.

Мохамед Салах уште еднаш покажа дека игра во фантастична форма. Откако се сам направи и испрати одличен удар кон голот на Атлетико, Милнер само ја помести топката за него да му биде препишан погодокот.

Само неколку минути подоцна Наби Кеита зголеми на 0:2.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Лига на шампиони

Проверете

Лапорта: Против Баерн треба да ја заштитеме честа

Неколку часа пред одлучувачкиот дуел со Баерн Минхен во ЛШ, претседателот на Барселона Жоа…