Дома Македонски спорт Мак фудбал Фудбалски судија нападнат во ‘Ржаничино – полиција го изнесуваше од теренот! 🎥

Фудбалски судија нападнат во ‘Ржаничино – полиција го изнесуваше од теренот! 🎥

Покрај битките за место во прва и втора лига, викендов се играа и важни натпревари од пониските лиги, а на еден таков помеѓу ФК Ржанично и ФК Гоце Делчев дојде до инцидент во кој беше нападнат главниот судија.

Натпреварот беше битка за првата позиција на табелата. Гостите во натпреварот влегоа како лидери на табелата со три бода повеќе и им одговараше и реми за да ја завршат сезоната на првата позиција. Сепак, на крајот го загубија натпреварот со 2:1.


Време е за ЕП: Супер дерби уште на стартот, тест за домаќинот! ↓↓↓


Имаа водство на почетокот, но фудбалерите на ФК Ржанично до паузата изедначија на 1:1, а потоа и со гол од пенал во вториот дел дојдоа до трите бода. Победата значеше и освојување на првото место.

По завршувањето на средбата дојде до инцидент во кој главниот судија беше нападнат од дел од гостинските фудбалери и стручниот штаб, па мораше да интервенира и полицијата за да биде изнесен од теренот.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Мак фудбал

Проверете

Реал експресно најде замена, во Мадрид доаѓа најталентираниот дефанзивец во Европа

Примарна трансфер цел на Реал Мадрид ова лето ќе биде централниот дефанзивец на француски …