Дома Фудбал Англија Фудбалер на Кристал Палас може да игра за четири репрезентации

Фудбалер на Кристал Палас може да игра за четири репрезентации

Фудбалерот кој има само 22 години, Михаел Олис долго чекаше на поканата на француската репрезентација, но во Шпанија поради големата конкуренција повик нема да добие. Пред него се: Коман, Турам, Дембеле…

Сепак, тој може да избира меѓу уште три репрезентации.


Мбапе со маска на победа против Холандија! ↓↓↓


Овој фудбалер на Кристал Палас оваа сезона постигна 10 гола и игра добра сезона, а во своите редови го посакуваат Нигерија, Алжир и Англија.

Олис настапуваше за јуниорските категории на француската репрезентација, а гореспоменатите репрезентации имаат право затоа што е роден во Лондон од татко Нигериец и мајка која е дел Алжирка и дел Французинка.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Англија

Проверете

Европското првенство засега е во знак на – балканските тужби!

Европското првенство во Германија започна пред седум дена, а УЕФА имаше полни раце работа …