Дома Фудбал Останато Фудбалер имаше сообраќајна несреќа – може да му биде ампутирана раката

Фудбалер имаше сообраќајна несреќа – може да му биде ампутирана раката

Фудбалерот на француски Дижон и алжирски репрезентативец Јасин Бенжи доживеа сообраќајна нереќа во која е тешко повреден.

Фудбалерот возел цип низ пустина и во таа прилика сериозно ја повредил раката. Првите информации од Франција говорат дека повредите се многу тешки и му прети ампутација на раката.

Бенжи е опрериран, засега нема никакви прогнози. Чекаме да видиме што ќе се случи“, изјави претседателот на Дижон.

Фудбалерот беше млад репрезентативец на Франција, а потоа одлучи да игра за репрезентацијата на Алжир.

Во кариерата играше за Лион, Лил. Фенербахче и Олимпијакос, пред во јануари да се пресели во Дижон.

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Останато

Проверете

Еден од најдобрите играчи на Аталанта се повредил на базен и нема да игра вечерва

Eден од најдобрите играчи на Аталанта Луис Муриел ќе го пропушти вечерашниот натпревар про…