Дома Луд Спорт Фото: Скромниот Мане го воодушеви светот!

Фото: Скромниот Мане го воодушеви светот!

Ѕвездата на Ливерпул, Садио Мане, е познат како скромен човек, иако повеќето фудбалери се опседнати со гламур и скапоцени материјални работи.

Веќе десетина пати светските медиуми објавуваа дека Мане во родниот Сенегал и родното село гради училиште, болница, систем за снабдување со вода…

Скромноста на Мане најдобро ја покажува неговиот мобилен телефон, кого го снимија камерите.

И покрај големата заработка, Сенегалецот користи стар мобилен телефон, кој не е ниту од најскапите, иако тоа би било ситница за него.

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Луд Спорт

Проверете

Пилот кој две години го возел Брајант: Невозможно е тој хеликоптер да имал механички дефект

Светот се уште не се соземал од големата трагедија во која од овој свет си замина големата…