Дома Луд Спорт Фото: Скромниот Мане го воодушеви светот!

Фото: Скромниот Мане го воодушеви светот!

Ѕвездата на Ливерпул, Садио Мане, е познат како скромен човек, иако повеќето фудбалери се опседнати со гламур и скапоцени материјални работи.

Веќе десетина пати светските медиуми објавуваа дека Мане во родниот Сенегал и родното село гради училиште, болница, систем за снабдување со вода…

Скромноста на Мане најдобро ја покажува неговиот мобилен телефон, кого го снимија камерите.

И покрај големата заработка, Сенегалецот користи стар мобилен телефон, кој не е ниту од најскапите, иако тоа би било ситница за него.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Луд Спорт

Проверете

Италијанците откриваат колкава ќе биде платата на Елмас со новиот договор

Елиф Елмас брзо ги собра симпатиите во Италија после само една сезона и многу брзо се очек…