Дома Фудбал Лига на шампиони ФОТО НА ДЕНОТ: Поздравот на Елмас со Меси 📸

ФОТО НА ДЕНОТ: Поздравот на Елмас со Меси 📸

Вчера Барселона го победи Наполи со 3:1 и се пласираше во четвртфиналето од Лигата на шампионите.

Наполи со резултат 1:1 допатува на „Камп Ноу“ меѓутоа во оваа средба иако имаа шанси сепак мораа да се помират со поразот.

Елмас во игра влезе од клупата и од италијанските медиуми доби добра оценка за настапот. Елмас беше оценет со 6.5 што со оглед на тоа дека на теренот помина десетина минути и не е лошо.

По натпреварот ја добивме и фотографијата на денот во која Елмас се поздравува со Меси кој со уште еден неверојатен натпревар го реши победникот.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Лига на шампиони

Проверете

Бостон намали на 3:2 против Мајами и остана во игра за големото финале 🎥

Кошаркарите на Бостон Селтикс синоќа го совладаа Мајами Хит со 121:108 и со тоа намалија н…