Дома Македонски спорт ФОТО: Момците на Мрме со насмевки и добра атмосфера спремни за утрешното „финале“

ФОТО: Момците на Мрме со насмевки и добра атмосфера спремни за утрешното „финале“

Стефан Даскалов за Спортски од Букурешт

Фудбалската репрезентација на Македонија денес го одработи последниот тренинг пред утрешниот натпревар со Украина.

Поради ситуацијата со временските услови пред дуелот со Австрија Македонија денес за првпат одржа тренинг на Националната Арена во Букурешт каде што го игравме дуелот со Австрија.

Атмосферата во нашата репрезентација може да се забележи дека е на потребното ниво, а пред тренингот се играше и традиционалната „бзз“.

Фото: ФФМ

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Македонски спорт

Проверете

Хуманоста секогаш победува: Лина Ѓорческа го продава својот победнички рекет за малиот Јаков!

Македонската тенисерка Лина Ѓорческа се вклучи во акцијата за помош на малиот Јаков. Откак…