Дома Фудбал Англија Феликс пристигна во вистински момент: Пулишиќ надвор од терените подолго време

Феликс пристигна во вистински момент: Пулишиќ надвор од терените подолго време


Викенд најава: Интер - Милан, Тотенхем - Ман.Сити и Феенорд - ПСВ ↓↓↓Кристијан Пулишиќ ќе мора да паузира подолг период, потврди денес Челзи. Така трансферот на Жоао Феликс дојде во вистински момент.

Менаџерот на Челзи, Греам Потер денеска ја потврди лошата вест за повредата на Кристијан Пулишиќ. Зборуваше и за ситуацијата со другите фудбалери.

„Пулишиќ е повреден и ќе биде надвор од терените неколку месеци, Стерлинг е полесно повреден, но мора да паузира. Лофтус-Чик и Чилвел се блиску до враќање, а Рис Џејмс почна да трча и да тренира одвоено од тимот“, рече тој. Потерата.

Португалецот Феликс ќе може да дебитира за Челзи веќе во следниот натпревар против Кристал Палас. Челзи утре гостува во Фулам, но прерано е да се очекува дека Феликс ќе игра во овој натпревар.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Англија

Проверете

Кукуреља 70 милиони? Никој повеќе не може да го гледа

Викенд најава: Интер - Милан, Тотенхем - Ман.Сити и Феенорд - ПСВ ↓↓↓ Минатото лето Челзи …