Дома Фудбал Англија Феликс дебитираше за Челзи со црвен картон 🎥

Феликс дебитираше за Челзи со црвен картон 🎥


Викенд најава - Најинтересно во Серија А! ↓↓↓Челзи вчера беше поразен од Фулам во Премиер лигата со 2:1, а неславно деби на овој натпревар имаше и Португалецот Жоао Феликс.

Во заостанатиот натпревар од седмото коло Фулам успеа да слави. Феликс иако пристигна завчера експресно се најде во стартниот состав по само еден тренинг.

Меѓутоа натпреварот го заврши предвреме сосема заслужено поради еден груб старт.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Англија

Проверете

Познати датумите на двете Ел Класико во Купот

Викенд најава - Најинтересно во Серија А! ↓↓↓ Шпанската фудбалска федерација денес ги одре…