Дома Останати Федерер: Ѓоковиќ не загуби од Чунг само поради повредата

Федерер: Ѓоковиќ не загуби од Чунг само поради повредата


Вежби за рехабилитација после повреда на преден вкрстен лигамент ↓↓↓


Швајцарот смета дека Чунг со своите настапи го заслужил полуфиналето на Австралија Опен.

Чунг ќе биде наредниот противник, а Швајцарецот на прашањето да ја прокоментира играта на Кореецот имаше само пофални зборови.

„Искрено во овој момент не знам многу за него, знам дека има добар сервис и форхенд. Секако дека ќе ги прегледам неговите досегашни натпревари, но јасно ми е дека тој е играч кој игра „на се“, што значи дека пред се ќе морам да пронајдам начин да бидам агресивен и да ги водам“.

„Не знам кого се победи до натпреварот со Новак, но да го победиш Ѓоковиќ на Автралија Опен секако е голем резултат. Да, можеби Новак во тој натпревар не беше 110% спремен, но тоа не беше пресуден фактор за тоа кој ќе го добие натпреварот“, изјави Федерер.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Останати

Проверете

Спектакл во Рим: Ѓоковиќ и Бејл заедно играа голф 🎥

Вежби за рехабилитација после повреда на преден вкрстен лигамент ↓↓↓ Новак Ѓоковиќ учеству…